İslamiyet: En ucuz disiplin üretim yöntemi… 2

Bir önceki yazı: İslamiyet: En ucuz disiplin üretim yöntemi… 1

ATASE generali Mahmut Boğuşlu:

İslam halkı disiplinli –yani itaatkâr– yapan en ucuz araçtır.

Disiplinin iki anlamı olabilir. Başladığı işi sonuna erdirme sabrı olana disiplinli biri deriz.

Diğer anlamı da askerlikte kullanılan anlamıdır. Hiyerarşinin üst sıralarından gelen her emri sorgulamadan uygulayan; itaatkâr olmak için eğitilmiş ve itaatkâr olan bireylere disiplinli bireyler denir.

Generalin bahsettiği anlam budur.

Bu bağlamda, disiplinli itaatkâr demektir.

Askeriye itaatkâr askerler ister; sivil yöneticiler, yani egemen güçler de itaatkâr bireyler isterler.

Egemen güçleri ilgilendiren soru şudur:

Yönettiğimiz halkı, nasıl en kolay ve en ucuz şekilde itaatkâr bireyler, yani kolay güdülen koyun sürüsü haline getirilebiliriz?

Sivil toplumun bireyleri nasıl itaatkâr ve disiplinli sivil askerlere dönüştürülebilir?

Halk nasıl ehlileştirilir?

General reçeteyi vermiş.

Halkı ehlileştirmenin en kolay ve en ucuz yolu dindir diyor.

Ülkemiz için bu din İslamiyettir.

Öyleyse, halkı egemen gücün her dediğini hiç sorgulamadan yapan bir sürü haline getirmek istiyorsanız o bireylere İslamiyeti dayatın.

Bu yeni bir şey değil. Osmanlı zaten bunu yapmış. Osmanlı, resmen halka reaya demiş. Osmanlıya göre halk güdülmesi gereken bir koyun sürüsüdür. Üstelik bunu bir aşağılama olarak söylemiyorlar çünkü çobanın, yani padişahın da sürüye karşı sorumlulukları var. Padişah sürüyü korumalı, beslemeli ve sürünün mutlu olmasını sağlamalı. Sürünün görevi de padişaha minnettar olmak. Düzen böyle işliyor.

General bunu biliyor, sadece dinin dozunu arttırın diyor.

Bu da yapılmış.

Artık imamlar tarafından yönetiliyoruz.

Halk koyun sürüsü olduğu kadar idareci imamlar da kendi aralarında bir koyun sürüsü hiyerarşisi oluşturmuşlar. Onlar da çobanlarına “Reis” diyorlar. Bir koyun sürüsü gibi Reislerini takip ediyorlar. Reis’in, yani baş imamın, emri zannedip bir yasa çıkartıyorlar; fakat baş imam fikrini değiştirip yasayı veto ediyor. Bunun üzerine yasayı çıkaran imamlar sürüsü baş imamı yasayı veto ettiği için tebrik ediyorlar. İşte bu! Generalin bahsettiği İslamî disiplin budur.

Çok açık değil mi?

İslam platformunu, yani İslam denen yönetim biçimini, kullanarak koyun sürüleri yaratıyorsunuz —koyun sürüleri hiyerarşisi yaratıyorsunuz— ve bu sürüler hiyerarşisi aracılığı ile reayayı kolayca yönetiyorsunuz.

Bu yeni bir yöntem değil. Tarihin başlangıcından beri kullanılan bir yöntem.

Egemen güçlerin tanrılardan yansıttığı emirlerini halk hiç sorgulamadan yapar. Halka direk emir verirseniz yapmaz.

İnsanların davranışları nasıl programlanır?

Din aracılığı ile programlanır.

Din insanları programlama aracıdır. Din bir yazılımdır yani. İnsanları programlamak için kullanılan bir yazılım.

Notlar:

— Dinin halkın afyonu olduğu hep söylenmiştir. Fakat din sadece halkı afyonlamaz; aynı zamanda ehlileştirir, tek tipleştirir ve koyun sürüsü yapar. Bunları ben söylemiyorum. Koskoca ATASE generali söylüyor. Üstelik Türkleri İslamlaştırarak ehlileştirmenin, tektipleştirmenin ve sürüleştirmenin iyi bir şey olduğunu söylüyor.

ATASE generali, Türklerin yeteri kadar İslamlaşamadığını ve yeteri kadar ehlileşemediklerini söylüyor ve bunu yapmak için de daha fazla İmam Hatip okulları açılması gerektiğini söylüyor. Herkes önce İmam Hatip eğitiminden geçecek, ancak ondan sonra bir meslek seçecek. Bütün meslekler, bütün memurlar, bütün devlet yöneticileri imam olmalıdır diyor yani. Türkleri imamlar idare etsin diyor. Bu programın gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz.

Tabii, bu İslamlaştırma programını ATASE generaline yazdıran da Amerika ve CİA. Amerika; kolay idare edilebilir, Türklüklerini kaybetmiş, İslamlaşmış yani Araplaşmış, Türkler istiyor. Ve bu program uygulanıyor ve kitleler İslamlaştırılıyor. Siyasi İslam tabii bu.

Cemil Kılıç:

@m_cemilkilic
: “Türkiye’deki egemen sözde dini eğitim de çocuklara, gençlere, İslam’ı Kuran’ı öğretmekten ziyade, Araplaştırma hedefini güdüyor. Bugün, Türklerin Araplaşması tehlikesi tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar yüksek. Ama bunun böyle gitmeyeceğini biliyorum.”

ATASE raporundan anlıyoruz ki, 500 senedir, yabancı devletler, Türkler üzerine yaptıkları bütün operasyonlarını din üzerinden yapmışlar. Türklerin yurdunda Arap sömürgeciliğinin bayrağı ezan okunduğu müddetçe de din üzerinden operasyonlar devam edecektir. Din özelleştirilince kimse din üzerinden operasyon yapamaz.

Dinin özelleştirilmesi hakkında.

— Burada ince bir ayırım yapmamız gerekir. Bireysel din halkı sürüleştirmez. Herkesin kendi özel hayatında bir dini varsa, bu halkı sürüleştirmez. Sadece İslamiyet gibi toplumsal bir din insanları sürüleştirir. Zaten İslamiyetin amacı insanları sürüleştirmektir. İslamiyet egemen güçlerin dinidir; halkın dini olamaz. İslamiyet sömürü aracıdır.

Bir otorite figürünün arkasında asker gibi sıralanıp standart ritüel hareketleri tek vücut yapan insanlar “biz koyun sürüsüyüz ve bundan gurur duyuyoruz” demektedirler. Hem koyun sürüsü; hem kurt sürüsü. Kurtun gücü sürüden gelir. Yani halk kendini sürüleştirerek aynı zamanda güç de kazanmaktadır. Ama bu güç egemen güçlerin emrinde olmuştur her zaman.

Aynı sürüleştirme işini İslamiyeti kullanmadan da gerçekleştirmek mümkündür. NAZİ Almanyasında olduğu gibi. Ama ATASE generali “en ucuz” ehlileştirme yönteminden bahsediyor. NAZİ’lerin yöntemi çok pahalı ve zor. Halbuki İslam hazır bir ehlileştirme platformudur. Bütün yapmanız gereken halkı müslüman olarak tanımlamaktır. Ondan sonra halka yaptırmak istediklerinizi “Allah’ın emirleri” olarak halka dayatmaktır. Egemen güçlerin tanrılardan yansıttığı emirlerini halk uysalca yapar. Dinin işlevi budur.

— İslamiyet en ucuz ehlileştiricidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s