Avrupa’nın din tuzakları

Hala şu Avrupa’nın din tuzaklarına ne kolay düşüyoruz!

Paris’te bir gösteri yürüyüşü olmuş. Sonra bir bildiri yayınlanmış. Bu bildiriyi 250 kişi imzalamış. İmza atanlardan biri de eski devlet başkanı Sarkozy imiş. Bu göstericiler bildirilerinde absürd ve çocukca ve cahilce bir istekte bulunmuşlar. Demişler ki:

Kuran’ın Yahudilerin, Hristiyanların ve inançsızların öldürülmesi ve cezalandırılması için çağrıda bulunan ayetlerinin ilahiyatçılar tarafından kullanımdan çıkarılmasını talep ediyoruz. … Böylece hiçbir inanan, bir suç işlemek için kutsal bir metni dayanak alamasın.

Ben bu bildirinin saçmalığından bahsetmeyeceğim.

Üzücü olan şu. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin en üst düzey temsilcileri bu hiç bir değeri olmayan ve bir kaç niteliksiz insanın yazdığı bildiriyi ciddiye alıp cevap veriyorlar. Bu neyi gösterir biliyor musunuz? Avrupa hala -te Osmanlıdan beri yaptığı gibi- din düğmesine basarak buralarda operasyon yapabiliyor.

Bu kadar aleni bir provokasyona kanıp bu kadar açık bir tuzağa bu kadar kolay düşülür mü? Bu insanlar muhatap alınacak insanlar mı? Sadece reklamlarını yapmış olduk. Daha bugün Avrupanın din üzerinden hala memleketimizde operasyon yaptığını yazmıştım ve bu olay çıktı. Gerçekten üzücü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s